SEZON 2009; styczeń - marzec

28 marca 2009
"Pszczyńskie żubry"

Sezon Sokoła rozkręca się pomimo niepewnej pogody! Wprawdzie było już całkiem cieple ale z kolei silny wiatr dawał znac o sobie, co na 100kilometrowych trasach ma znaczenie. Mimo tego jedenastu uczestników zdecydowało się na wyjazd.
Po przybyciu do "Ośrodka Edukacji Ekologicznej Pszczyńskie Żubry", uczestnicy wycieczki mogli obserwować te typowe w przeszłości dla polskich kniei wielkie zwierzęta, a także dowiedzieli się o nich i o samym ośrodku różnych ciekawych wiadomości. Po zwiedzaniu uczestnicy powrócili w dobrych humorach do domu.

tekst i foto: organizator wycieczki A. Humaniuk22 marca 2009
52 Rajd "Topienie Marzanny"

W dniu 22 03 2009 po raz 52 odbył się Rajd Topienie Marzanny organizowany przez Huzy Gliwice. Jak co roku Tworóg Mały stał się miejscem gdzie turyści kolarze przyjechali w liczbie 130 by móc utopić marzanny w rzece Bierawka. Choć aura pogodowa w tym dniu nie sprzyjała wycieczce rowerowej na mecie rajdu w Tworogu Małym stawiło się 40 Sokołów którzy dzielnie znosili trudy tej wycieczki. Jedni przyjechali indywidualnie drudzy podjechali samochodami a jeszcze inna grupa miała zbiórkę pod Domem Sportu w Radlinie gdzie wyruszyliśmy o godz.8.Słowa uznania należą się tym osobą którzy dystans 70 km.pokonali w całości.Na mecie rajdu czekała na nas gorąca herbata.
Odbyła się również konkurencja Żółwia jazda gdzie Łukasz Materzok zajął II miejsce a Darek Materzok IV. Za tak liczny udział w Rajdzie Topienie Marzanny przyznano nam dyplom i puchar za najliczniejszą drużynę.

tekst: organizator wycieczki A. Włodarczyk; foto: G. Kuczera, J. Gawliczek21 marca 2009
Rajd na Gichcie

Odbył się Rajd na Gichcie w Żorach organizowany przez Wandrus Żory Na rajd przyjechało 10 Sokołów.Za udział i najliczniejszą drużynę zostaliśmy nagrodzeni pucharem. Jest to pierwszy puchar w tym roku.

tekst: S. Ibrom; foto: G. Kuczera18 marca 2009
Marcowe zebranie - podwójna okazja do świętowania

18 marca odbyło się comiesięczne zebranie, w którym wzięło udział 38 osób. Tym razem nie było to zwykłe zebranie. Okazało sie bowiem, że salwa szmpanów wystrzeliła dwukrotnie ! Najpierw były Życzenia z okazji 80 Urodzin dla Adolfa Gwoździk a następna salwa wystrzeliła z okazji zdobycia I miejsca w Polsce przez kolarzy "Sokoła", w konkursie organizowanym przez KTK ZG PTTK w Warszawie.
Było to również zebranie, które rozpoczynało 22 sezon kolarski w historii "Sokoła".

tekst: A. Likos; foto: S. Gac18 marca 2009
Zmiana w regulaminie konkursu na najaktywniejszego kolarza "Sokoła" o Puchar Burmistrza Radlina

Osoby, które uczestniczą w Rajdach Sokoła, w czasie których Komisja walczy o puchar, będą miały za udział podwojone punkty według pkt.12

18 luty 2009
Wybory składu Komisji Turystyki Kolarskiej „Sokół" oraz określenie jej zadań na lata 2009-2013

Więcej informacji tutaj

14 luty 2009
Spotkanie działaczy kolarskich PTTK Województwa Śląskiego


Najlepsi działacze "Sokoła" na zebraniu; od lewej: Sławomir Gac, Bogumiła Brzezinka, Andrzej Styrnol, osoba z innego klubu, Bogdan Tytko, Andrzej Likos.

14 lutego, w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Gliwicach, spotkali się działacze turystyki rowerowej niemal całego województwa Śląskiego. Gospodarzem spotkania była Regionalna Rada Turystyki Kolarskiej z Katowic. Jak co roku w spotkaniu tym wzięli udział nasi przodownicy turystyki kolarskiej. Skład jest nie przypadkowy, bowiem od kilku lat na te spotkania jeżdżą nasi najaktywniejsi przodownicy za rok poprzedni.
Oprócz tradycyjnego podsumowania sezonu za rok poprzedni Przewodniczący Regionalnej Rady Stanisław Radomski (Członek Honorowy PTTK), podsumował całą minioną kadencję pracy Regionalnej Rady. Obszerne opracowanie – sprawozdanie uczestnicy – członkowie Rady otrzymali w formie pisemnej. Nadszedł również czas wyboru członków Prezydium Regionalnej Rady Turystyki Kolarskiej przez uprawnionych delegatów do głosowania na najbliższą kadencję.

W wyborach kandydaci uzyskali następującą ilość głosów:

1. Radomski Stanisław (Gliwice) – 24
2. Kapczyński Ryszard (Bytom) – 21
3. Koba Marek (Jaworzno) – 21
4. Kukowka Grzegorz (Gliwice) – 16
5. Mierzwa Felicjan (Siemianowice) – 16
6. Praus Elzbieta (Katowice) – 15
7. Okoński Kazimierz (Tychy) – 14
8. Wolny Leszek (Katowice) – 13
9. Kaszowicz Zenon (Bytom) – 9
10. Rychlik Jan (Pyskowice) – 9
11. Bieńkowski Mariusz (Jastrzębie) – 4
12. Gut Jerzy (Chrzanów) – 4

Tłustym drukiem zaznaczono osoby, które zostały wybrane do Prezydium Regionalne Rady Turystyki Kolarskiej na najbliższą kadencję.
Miałem zaszczyt być Przewodniczącym Komisji Skrutacyjnej. Wspólnie ze mną w Komisji Skrutacyjnej byli Piotr Kalinowski (Gliwice), Zbigniew Konarski (Katowice) oraz Tadeusz Kozerski (Tychy).

tekst i foto: Andrzej Likos3 stycznia 2009
Ślub Łukasza i Małgorzaty Malcharczyk

foto: M. Lipina, S. Gac1 stycznia 2009
X Jubileuszowy Rajd Noworoczny

Już od dziesięciu lat "Sokoły" organizują Rajd Noworoczny to też 01.01.2009 r. Odbył się DZIESIĄTY JUBILEUSZOWY RAJD NOWOROCZNY. Brało w nim udział 30 uczestników przygotowanych do jazdy zimą.
O godz 13.12 po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy w szampańskim humorze ruszyli na trasę która okazała się bardzo korzystna do jazdy rowerem -śniegu na drogach brak, i innych niespodzianek zimowych, więc komandor jeden odcinek trasy poprowadził drogą polną aby uczestnicy pamiętali że jadą rowerem zimą.
Na mecie rajdu powitanie i życzenia Noworoczne od komandora Andrzeja Styrnola i prezesa Andrzeja Likosa
Na Jubileuszowym Rajdzie nie zabrakło niespodzianek,do tych którzy pięć razy i więcej uczestniczyli w Rajdach Noworocznych, zostały wręczone dyplomy przez komandora rajdu.

Dyplomy otrzymali

za udział w pięciu rajdach

PIOTR BAZAN ( komandor pierwszego rajdu )
KAZIMIERZ MENŻYK
SŁAWOMIR GAC

za udział w siedmiu rajdach

CICHON ANDRZEJ
BOGDAN TYTKO
RYSZARD GŁOWACKI

za udział w dziewięciu rajdach

ANDRZEJ LIKOS
ANTONI WARMUŁA
ANDRZEJ STYRNOL ( komandor dziewięciu rajdów )

Jak na Noworoczny i w dodatku jubileuszowy rajd wypada wzniesiono toast lampką szampana za pomyślność w Nowym Roku . Uczestnicy rajdu rozgościli się przy stołach zastawionych smakowitym ciastem,kawą i herbatą, nie zabrakło chleba z smalcem .
W tak miłej atmosferze dobiegł końca pierwszy rajd ''SOKOŁÓW''

Komandor dziękuje za udział w rajdzie i zaprasza za rok.

tekst: komandor rajdu Andrzej Styrnol, foto: Sławomir Gac