SEZON 2012; CZERWIEC

29 czerwiec 2012


VII Rajd Spotkanie Przodownikówfoto: komandor Sławomir Gac


czerwiec 2012


Wistka i Ziemia Łódzka
foto: Grzegorz Kuczera


24 czerwiec 2012


Msza Święta "Na Wodzie"
W niedzielę 24 czerwca odbyła się wycieczka na "Mszę Świętą na wodzie". Komandorem był Łukasz Materzok. Na wycieczce - mimo bardzo upalnej niedzieli, stawiło sie 42 uczestników. Po przejechaniu 16 kilometrów dojechaliśmy na przystań wodną "Koga Kotwica" w Rybniku - Chwałęcicach. Ponad 2500 osób wzięło udział w mszy świętej, którą w zatoce ośrodka żeglarskiego "Koga Kotwica" w Rybniku odprawił proboszcz parafii w rybnickich Chwałęcicach i kapelan żeglarz ks. Grzegorz Jagiełło. Przed nabożeństwem polowym, harcerze wraz z ratownikami rozdali każdemu uczestnikowi Mszy Św. pamiątkowy bilet-los. Na koniec ks. Grzegorz będąc przy ołtarzu na wodzie rozlosował kilka ciekawych nagród między innymi: piłka z podpisami naszych reprezentantów na EURO 2012, koszulka najlepszego naszego piłkarza oraz wycieczkę na pielgrzymkę. Na koniec komandor podziękował uczestnikom za tak liczny udział w wycieczce i zaprosił na kolejną "Mszę Świętą na wodzie".

tekst: prowadzący Łukasz Materzok; foto: Łukasz Materzok, Andrzej Styrnol, Kamil Kłyza


23-24 czerwiec 2012


Rajd "Przyjazna Granica"

foto: Grzegorz Kuczera


23 czerwiec 2012


XI Rajd Noc Świętojańska

W XI rajdzie „Noc Świętojańska" uczestniczyło 27 osób. Po krótkiej ale przyjemnej przejażdżce liczącej około 15 km. dotarliśmy na metę rajdu. Po dokonaniu niezbędnej rejestracji uczestników przystąpiono do degustacji pyszności. Na początek chleb z smalcem i kiszone ogórki, wspaniałe. Następnie zapachniało grochówką z kotła, który jeszcze stał na ogniu. Trudno było wybrać czy jeszcze chleb z smalcem czy już smacznie pachnąca grochówka. Wspaniałości starczyło dla wszystkich, dla smakoszy dodatkowa porcja – oczywiście że była. Dziękujemy żonie komandora za te wspaniałości. Na zakończenie dla chętnych kawa lub inny napój.

foto: Andrzej Styrnol


7 czerwiec 2012


Wycieczka rodzinna - Kalwaria Pszowskafoto: Antoni Warmuła


2-9 czerwiec 2012


Okolice ŁodziPrzez 8 dni jeździliśmy po województwie łódzkim odwiedzając jego najciekawsze obiekty krajoznawczo-przyrodnicze. Zwiedziliśmy 3 obowiązkowe zamki w Oporowie, Uniejowie i Łęczycy, również 3 obowiązkowe Rynki i Ratusze w Skierniwicach, Łodzi i Łowiczu. W Rogowie byliśmy w muzeum lasu i drewna, arboterum oraz skansenie kolejki wąskotorowej. Podczas naszych wyjazdów odwiedziliśmy też 4 obiekty krajoznawcze do wyższych stopni KOT - Maurzyce, Arkadia, Nieborów i Żyrardów XIX wieczną osadę fabryczną ( obowiązuje od 28.04.2012). Przez 2 dni jeździliśmy tylko po Łodzi oglądając kilka muzeów, ul. Piotrkowską, białą fabrykę Geyera, zespół fabryczny Księży Młyn, największy park wodny w Polsce (Aquapark "Fala"), największy w Polsce i Europie cmentarz żydowski oraz stadion spotowy RTS Widzew Łódź. Byliśmy również w kilkunastu miejscowościach, które posiadały kiedyś prawa miejskie z różnych powodów je utraciły zachowując dawną staromiejską zabudowę z klasycznym rynkiem w centrum. Odwiedziliśmy też środek Polski w miejscowości Piątek, udało nam się odnaleźść swojską brzmiącą miejscowość Rybnik. Przez cały czas korzystaliśmy z noclegów w Cesarce na zlocie Przodowników Turystyki Kolarskiej. Na rowerach przejechaliśmy w sumie 715 km.

tekst: Bogdan Tytko; foto: Sławomir Gac


2-9 czerwiec 2012


52 Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej P.T.T.K - Cesarka


52 Zlot P.T. Kol. P.T.T.K. który odbył się od 2 – 9 czerwca 2012 r. w miejscowości Cesarka koło Łodzi przechodzi do historii. K.T.K. „Sokół'" Radlin reprezentowała 13 osobowa gromada rowerzystów to: Mariola, Tomasz , Sławomir, Jan, Ryszard, Bogdan, Kazimierz, Jacek, Piotr, Grzegorz, Tadeusz, Andrzej i Andrzej, okazało się że zbyt skromna żeby rywalizować z najliczniejszymi. Wiadomo że organizacja takich imprez nie należy do łatwych, i tu należą się wielkie brawa dla organizatorów, z naszej strony podziękowania od „Sokołów z Radlina" za wspaniale zorganizowaną imprezę dla Komandora Bogdana Krupińskiego oraz wszystkim z sztabu organizacyjnego.
Na zlocie zameldowało się 461 uczestników z Polski, 21 uczestników z Ukrainy i 6 uczestników z Republiki Czeskiej. Zliczając razem to 490 pozytywnie zakręconych rowerzystów. Program zaproponowany przez organizatora był bardzo bogaty i atrakcyjny , zabytki, przyroda, ciekawe miejsca, same miasto Łódź żeby zwiedzić to pewnie cały pobyt na zlocie byłby niewystarczający. Nasza ekipa wybierała trasy zaplanowane jak również trasy inne wokół Łodzi.
Pobyt na zlocie nasza szczęśliwa trzynastka uważa za udany. Wesoła gromada zawsze znajdzie wspólny język a niezadowoleni niech siedzą w kąciku. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i wszystkim tym z którymi spotkaliśmy się na wycieczkach, i tym z którymi mile spędzaliśmy czas w bazie zlotu przy ognisku i na parkiecie.
Do zobaczenia na następnych zlotach.

tekst: Andrzej Styrnol; foto: Sławomir Gac, Andrzej Styrnol


Wycieczki i rajdy - maj 2012